Blog žáků výtvarného oboru
Něco malinko o nás, co chystáme, co tvoříme, kam jsme se vypravili  ….    :-)

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si, co je nového
 

V tomto roce jsme vytvořili maňáskové divadlo na téma bajky. Byl to celkem složitý technologický postup. Od návrhu přes tisknutí litorytu k samotnému šití. Po dokončení práce každý vytvořil vlastní kreslený návod. Podívejte se jak na to.

Inspirovali jsme se tvorbou malíře Rudolfa Brančovského a vytvořili si loutku zvířete z papíru. Spojili jsme hned několik technik - rozpíjení anilinových barev, detaily barevnými fixami, nebo tušemi. Vzniklé části jsme spojili patenty a tím nám vznikla pohyblivá loutka. Zvířátko jsme rozpohybovali formou krátkého animovaného filmu. Využili jsme k...

Návštěva Výtvarné Litomyšle 19´

Navštívili jsme Městskou galerii Litomyšl, Dům u Rytířů, kde se konala výstava umělců z Litomyšle a okolí. Výstavou nás provázela slečna Šárka. Prohlédli jsme si obrazy i ostatní umělecké objekty, na konci galerie na nás čekaly tužky a desky. Vylosovali jsme si každý lísteček s číslem podle kterého jsme našli obraz a měli o něm napsat co si o něm myslíme, jaké nám přináší pocity. Následovala diskuze o názorech na vylosované obrazy a z toho co jsme si poznamenali jsme měli vytvořit svůj výkres. Mohli jsme zvolit jakýkoli formát a využít různé pomůcky a materiály, které nám v galerii byly k dispozici. V galerii byl i obraz od naší paní učitelky Soni Valentové. Dozvěděli jsme se také něco o domu, kde galerie sídlí. Bydleli tu rytíři a panoši, krásný dřevěný strop pochází až z 16. století. Moc se nám v galerii líbilo a rádi bychom ji opět navštívili.

Nela Cvingráfová a Sára Boštíková